Пропозиції щодо покращення безпеки людей (12 пунктів)

1. Обов'язково усім без виключення приймати до уваги, що будь-яка робота пов'язана з небезпеками та ризиками.

2. Інструктажі з робітниками проводити з використанням реєстрів небезпек та ризиків на конкретних робочих місцях (попередньо склавши такі реєстри з описанням небезпек та оцінивши ризики).

3. Не робити виключень та не допускати до роботи керівників, які погано знають: вимоги правил безпеки, інструкцій, стандартів, небезпек та ризиків на робочих місцях.

4. Не робити виключень та не допускати до роботи будь-яких робітників, які погано знають: вимоги правил безпеки, інструкцій, стандартів, небезпек та ризиків на робочих місцях.

5. Не робити виключень ні для кого, розглядаючи питання застосування засобів індивідуального та колективного захисту.

6. Ретельно досліджувати причини будь-яких інцидентів (що трапилися, та тих, що могли трапитися). У зв'язку з цим змінювати (актуалізувати) реєстри небезпек та ризиків на робочих місцях.

7. Обов'язково у встановлені терміни проводити коригувальні та запобіжні дії для забезпеченння безпеки людей.

8. Поважати себе та інших.

9. Посилювати комунікації з питань безпеки на усіх рівнях: топ-менеджмент, керівники, ІТР, робочі.

10. Постійного проводити підготовку Персоналу та краще частіше, ніж цього зараз вимагають зовнішні і внутрішні правила та інструкції.

11. Досягати підвищення результативності протиаварійних тренувань.

12. Не штрафувати за порушення (внутрішні штрафи у вигляді зниження премії і т.п.). Якщо будь-хто порушує правила безпеки, він повинен знати про те, що його за це звільнять з посади, яку він займає.

Автор Валентин Тихоненко, генеральний директор Т0В "BAТТ"